GOZDONČKI

Jesen je v polnem zamahu, zato smo se učenci posebnega programa odločili celo dopoldne preživeti v gozdu, ki je za en dan postal naša učilnica.  »Oboroženi« do ušes s šolsko malico, napitki, piknik podlogami, svinčniki, listi, gozdončki, kozarčki, košaricami, okvirji in še čem smo se odpravili v gozd. Tam smo najprej pomalicali, nato pa se lotili gozdne telovadbe ter raziskovanja. Nabirali smo naravne materiale za izdelavo gozdnih ur ter za razvrščanje, iskali prave gozdne slike, plezali na štore in debla, poslušali drevesa in ptičje petje, se igrali igro senc……. Saj res, tudi zapeli smo in si pripravili prave gozdne karaoke. Našim gozdnim pustolovščinam kar ni bilo konca! Ker pa nam je ostalo še veliko idej, smo se odločili, da bomo v gozd odšli takoj, ko nam bo to dopuščalo vreme. Držimo pesti, da bo to vsak dan, saj je pouk v gozdu zelo zabaven.

Ta vnos je bil objavljen v 2024 - 2025, Dogaja se, Mreža gozdnih vrtcev in šol. Zaznamek za trajno povezavo.