TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tudi letos se je naša šola pridružila projektu Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga organizira Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano z ostalimi ministrstvi in Čebelarsko zvezo Slovenije.

Namen projekta je poudariti pomen zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, razvijati zdrav način življenja, uživati lokalno pridelano hrano in osveščati mladino.

V petek, 18. novembra, smo imeli vsi učenci in delavci naše šole zajtrk. Zajtrkovali smo mleko, kruh, maslo, med in jabolka. Vsa živila so bila pridelana oziroma predelana v Sloveniji. Sredstva za zajtrk je zagotovilo Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Po zajtrku smo se v razredih pogovorili o zdravi prehrani in pomenu jutranjega obroka.

Učenci so ugotovili, da je pomembno zajtrkovati, jesti zdravo slovensko hrano in tako skrbeti za svoje zdravje.

Damijana Karlič

Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017, Dogaja se, Shema šolskega sadja, Zadnje novice. Zaznamek za trajno povezavo.