IZMENJAVA UČENCEV V PROJEKTU PROGRAM DODATNEGA USPOSABLJANJA, TOKRAT NA DALJAVO

V petek, 2. oktobra,  smo v okviru projekta Program dodatnega usposabljanja izvedli izmenjavo učencev med šolami, ki sodelujejo v projektu. Ker zaradi koronavirusa SARS-CoV-2  nismo mogli v Vipavo, kjer bi si sicer naši učenci lahko izmenjali izkušnje in se družili sovrstniki, smo to storili na daljavo.  Preko aplikacije Zoom smo drug drugemu predstavili delo, ki ga izvajamo v modulih projekta PDU. Prav za to srečanje smo dobili posebno nalogo – speči smo morali kruh. Mi smo se odločili za koruzne žemljice. Pri delu nas je posnela učiteljica Darinka, ki je izdelala tudi kratek filmček. Izkušnje smo si izmenjali z učenci iz CIRIUS-a Vipava, Osnovne šole Milke Šobar – Nataše iz Črnomlja ter Osnovne šole Stanka Vraza iz Ormoža. Našo šolo so na izmenjavi zastopali: Urban, Anže, Bor, Anja, Veronika in Gašper. Veseli smo bili druženja s sovrstniki in njihovimi mentorji. Ugotovili smo, da smo tudi v novih razmerah veliko naredili. Vsi pa že komaj čakamo, da se bodo razmere izboljšale in bomo lahko spet začeli obiskovati podjetja in ustanove, v katerih so naši učenci opravljali različna dela (DSO Novo mesto, restavracija Prepih…).

NALOŽBO SOFINANCIRATA REPUBLIKA SLOVENIJA IN EVROPSKA UNIJA IZ EVROPSKEGA SOCIALNEGA SKLADA.

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021, Dogaja se, Projekt PDU, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.