OBISK SREDNJE STROJNE ŠOLE

V četrtek, 3. decembra 2015, smo se učenci 9. razreda odpravili na Šolski Center Novo mesto. Obiskali smo Srednjo strojno šolo. Na začetku so nam predstavili poklic avtokaroserista, ki na vozilih opravlja karoserijska in ličarska dela. Za lažjo predstavo smo si ogledali tudi nekaj krajših videov, ki so zelo nazorno prikazali delo avtokaroserista. Tudi sami smo se preizkusili v barvanju kovin in ustvarili zelo lepe izdelke. Ogled smo nadaljevali v avtomehanični delavnici, kjer smo si ogledali različne pripomočke, ki jih uporablja avtoserviser pri svojem delu. Obiskali smo tudi varilsko delavnico, kjer nam je učitelj praktičnega pouka predstavil varjenje, kasneje pa smo se v njem tudi sami preizkusili. Pri delu smo uporabljali zaščitno opremo.

Vse tri delavnice so bile zelo zanimive. Hvala Srednji strojni šoli Novo mesto za sprejem in predstavitev svojega dela. Pridobili smo veliko novih informacij o tovrstnih poklicih, obenem pa izvedeli,v katero smer lahko po zaključeni osnovni šoli nadaljujemo šolanje.

Ta vnos je bil objavljen v 2015 - 2016, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.