PROJEKTNI TEDEN – DRUGI DAN

Torek, 17.  5. 2016

Včerajšnji dan je bil poln dogodivščin. Šli smo po sprehajalni poti do igrišča ob potoku z namenom, da bi nabrali bezeg. Žal ga nismo mogli, ker še ne cveti. Smo pa nabrali gabez in preslico. Iz tega bomo izdelali tekoče gnojilo za vrt.

V šoli nas je že čakala slastna malica – jogurt domače izdelave ter veliko sadja.

Po malici nas je obiskala Nataša. Skupaj z njo smo izdelali kar dve vrsti domačega mila. V eno milo smo dodali mleto papriko, v drugo pa belo glino. Vse skupaj smo odišavili še z eteričnim oljem vrtnice in geranije.

V času, ko smo imeli delavnico, se je v pečici že pekla naša večerja. Dežurna ekipa nam je pripravila tortilje.

Takoj po večerji pa smo odšli k sosedom, v Center srednjih šol. Matej Rožič nam je pripravil zelo zanimivo delavnico. Eksperimentirali smo z zrakom, vodo in statično elektriko. Ko se je stemnilo, pa smo skozi teleskop opazovali zvezde. Videli smo Jupiter in njegove tri lune.

Vsi utrujeni smo se odpravili spat. Seveda pa brez poznega klepeta v postelji ni šlo.

Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.