POMOČ PRI SAMOOSKRBI S SADJEM IN ZELENJAVO IN GOSPODINJSKA OPRAVILA

Začelo se je novo šolsko leto 2018/19 in zopet smo začeli z aktivnostmi v okviru Modula 5. Delavnico Pomoč pri samooskrbi s sadjem in zelenjavo in gospodinjska opravila obiskuje 8 učencev. Ker nas je letos narava bogato obdarila z jabolki, smo v septembru in oktobru iz pobranih jabolk naredili kis. Jabolka smo oprali, zmleli in sprešali. Jabolčni sok smo dali v posebne posode, v katerih bo potekel proces kisanja. Pomagali so nam tudi drugi učenci naše šole.

S šolskega vrta smo pospravili blitvo in peteršilj in ju zamrznili. Pobrali smo krompir. Kuharici pa sta že čez poletje pobirali, ribali in zamrznili bučke. Vso zelenjavo bosta porabili pri kuhanju. Zopet smo naribali zelje in ga pripravili za kisanje. Pojedli ga bomo pri malici. Pospravljali smo klet z vrtnim orodjem, brisali šolske mize in likali.

NALOŽBO SOFINANCIRATA REPUBLIKA SLOVENIJA IN EVROPSKA UNIJA IZ EVROPSKEGA SOCIALNEGA SKLADA.

Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019, Dogaja se, Projekt PDU, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.