BLAZINICE TOLAŽBE – 1. SREČANJE

V petek, 16. 11. 2018, nas je v letošnjem šolskem letu prvič obiskala pobudnica dobrodelnega projekta Blazinice tolažbe, policistka Stanislava Zupanc. Pri tem projektu prijazni ljudje ročno šivajo blazinice in jih izdelane predajo policistom, le-ti pa jih uporabijo pri svojem delu in jih podarijo otrokom v stiski.

Učenci 6. razreda so se tako prvič spoznali s cilji projekta in načinom izdelave blazinic. Policistka jih je vodila skozi prvo fazo izdelave in sicer so učenci izrezali 7 šestkotnikov iz papirja. Nato pa smo obiskali učence 4./5. stopnje PPVI in njihovo učiteljico Marjeto, ki pa so zelo spretni v šivanju, saj blazinice izdelujejo že 3. leto in so jih letos nekaj celo že dokončali.

Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019, Blazinice tolažbe, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.