9. RAZRED NA SREDNJI STROJNI ŠOLI

V četrtek, 29. 11. 2018, so učenci 9. razreda obiskali  Srednjo strojno šolo. Tam so si ogledali varilsko delavnico in različne pripomočke, ki jih potrebujemo pri obdelavi kovin. Profesor Janez Gašpir je učencem najprej razložil teorijo varjenja, jim postopek demonstriral, nato pa so se učenci v varjenju preizkusili tudi sami. Uporabljali so različne varilne naprave. Spoznali so tudi napravo, ki preko čitalca slike v pločevino vreže predloženo sliko. Profesor je učencem s pomočjo naprave iz pločevine izrezal konja in avto, učenci pa so naredili predlogo za ograjo, ki jo je naprava nato izrezala. Nato so izdelke spojili in jih pobarvali z barvnim sprejem. Ob koncu obiska so se devetošolci profesorju prijazno zahvalili za sprejem in mu podelili izdelek učencev naše šole za spomin.

Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019. Zaznamek za trajno povezavo.