PASAVČEK NA OBISKU

Učenci 1./2. stopnje posebnega programa so tudi v tem šolskem letu sodelovali v projektu Pasavček, katerega organizator je Agencija za varnost v prometu RS. V okviru projekta so učenci skozi celo šolsko leto pridno spoznavali prometna pravila, načine varne hoje po pločniku ter varnega prehoda čez cesto, spoznavali prometne znake, se v razredu igrali policiste in druge poučne igre o prometu ter nenazadnje med vožnjo v avtomobilu vestno uporabljali varnostne pasove. Naš trud je bil poplačan z obiskom maskote projekta – Pasavčka! Ja, prav ste prebrali! Danes nam je na vrata razreda potrkal sam Pasavček ter nam ob pomoči gospe Tine zaigral zanimivo lutkovno predstavo o prometu. Obiskovalca sta nam povedala, da je bilo naše poročilo o delu v okviru projekta izbrano med desetimi najboljšimi v celi Sloveniji in zato tudi nagrajeno z obiskom in predstavo. Presenečenja smo se zelo razveselili, zato vam predlagamo, da se projekta v naslednjem šolskem letu udeležite tudi vi! In ne pozabite – “red je vedno pas pripet”!

zapisala Gabriela Maček

Ta vnos je bil objavljen v Dogaja se, Pasavček, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.