KROMPIRJADA NA 3. IN 4./5. STOPNJI

Danes (v torek, 14. septembra 2021) smo imeli na posebnem programu, v okviru našega mehurčka, delovni dan – krompirjado. Ker v lanskem šolskem letu na šolskem vrtu nismo posadili krompirja, so nekateri učenci v šolo prinesli nekaj doma pridelanega. Za šolo smo zakurili ogenj in nato v žerjavici spekli slasten v folijo zavit krompirček. Učiteljica Darinka pa nam je na namiznem žaru spekla še pleskavice. Tako smo si pripravili res dobro malico, ki smo jo pojedli v prelepi zeleni okolici naše šole.

S krompirjem smo tudi ustvarjali. Iz gomoljev smo izrezali pečatnike, s katerimi smo tiskali na papir in ustvarjali umetnine.

Ta vnos je bil objavljen v 2021 - 2022, arhiv, Dogaja se, Primeri dobre prakse, Zadnje novice. Zaznamek za trajno povezavo.