DAN DOWNOVEGA SINDROMA

V ponedeljek, 21. marca, je 21 večjih slovenskih mest, med njimi tudi Novo mesto, obeležilo Svetovni dan Downovega sindroma. Organiziran je bil pohod z modrimi baloni, katerega smo se udeležili tudi učenci in učitelji naše šole. Ob 10.21. uri smo se odpravili v mesto na Glavni trg. Tam smo se dobili z ostalimi šolami, vrtci in društvi. Po nagovoru direktorja VDC Novo mesto Mitje Mežika smo skupaj zapeli himno Anike Horvat Naši mali sončki in druge pesmi. Za prijetno vzdušje in glasbeno spremljavo je poskrbela naša učiteljica Špela Cesar. Nagovorila nas je tudi Vida Čadonič Špelič, direktorica novomeške občinske uprave, in nam zaželela uspešno premagovanje ovir.

Po zaključku druženja smo se po sončni Loki odpravili nazaj v šolo.

Zapisala:
Sara Beg

Ta vnos je bil objavljen v 2021 - 2022, Dogaja se, Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.