NACIONALNA IZMENJAVA KNJIŽNIH KAZALK

Projekt izmenjave knjižnih kazalk že šesto leto zapored organizira Zveza bibliotekarskih društev Slovenije. Namen projekta je spoznavanje Slovenije, povezovanje slovenskih šol in knjižnic, spodbujanje branja in likovnega ustvarjanja. V mesecu oktobru se šole prijavijo na ZBDS-ju in tam jim dodelijo partnersko šolo. Letos smo sodelovali z VIZ III. OŠ Rogaška Slatina. Knjižničarke smo izmenjale elektronska sporočila in določile sodelujoče razrede. Na naši šoli so sodelovali učenci 5. in 6. razreda ter dve skupini učencev PPVI. Predstavila sem jim projekt in z učiteljicami so izdelali zelo lepe knjižne kazalke. V januarju sem jih poslala novim prijateljem v Rogaško Slatino, kmalu pa smo dobili pošto tudi mi. Naši učenci so se zelo razveselili prejetih darilc in sladkega presenečenja. Upam, da bodo kazalke pridno uporabljali in še rajši brali.

Knjižničarka Damijana Karlič

(Skupno 236 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se, Knjižnica, Knjižnične novice. Zaznamek za trajno povezavo.