Prešernova proslava in POKAŽI KAJ ZNAŠ

Naša šola je na predpraznični torek obeležila Prešernov dan s proslavo. Na njej so učenci recitirali in prepevali Prešernovo Zdravljico, Marko in Nataša pa sta nas popeljala po železni cesti. Program prireditve sta povezovala Prešeren in njegova neuslišana ljubezen Julija.

V sklopu prireditve so bile podeljene tradicionalne Kettejeve nagrade za izjemne dosežke na področju kulture. Nagrajenki med učenci sta bili učenki Neža in Lana, med zaposlenimi pa učiteljica Laura Zrilić.

Po proslavi pa je sledila prireditev POKAŽI, KAJ ZNAŠ, na kateri učenci, učitelji, pa tudi različni gostje predstavijo svoje talente. Letos so se nam pridružili učenci OŠ Drska.

V pestrem programu, ki so ga domiselno povezovale učiteljice dramske skupine v vlogah živali iz Kettejevih basni, so se nastopajoči predstavili v kar devetih točkah. Recitacije, plesi in pesmi so napolnile telovadnico. Naši učenci, učitelji in seveda gostje so resnično pokazali, kaj znajo, in navdušili občinstvo.

 

(Skupno 347 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se, Kettejevi nagrajenci. Zaznamek za trajno povezavo.