ŠOLSKI PROJEKT BODI POZITIVEN: »KAMEN PRIJAZNOSTI« – 6. NALOGA

Naši učenci in učiteljice so neverjetni – uspešno so opravili že šesto nalogo šolskega projekta Bodi pozitiven, katere naslov je bil »Kamen prijaznosti«. Tokrat je bilo glavno vodilo naloge prijaznost, ki je v tem norem sodobnem načinu življenja zelo pomembna vrlina. V okviru te naloge se nismo samo pogovarjali o prijaznosti in bili prijazni drug do drugega, ampak smo se potrudili prijaznost obuditi tudi pri ljudeh zunaj naše šole. Se sprašujete kako? Hm, čisto enostavno. Izkoristili smo kamne, ki smo jih pred leti nabrali v naravi in jih že pobarvali. Nato si je vsak učenec izbral svoj kamen ter nanj napisal ali narisal svoje prijazno sporočilo ljudem, ki jih ne poznamo. Kamne so učenci skupaj z učiteljicami odnesli v naravo – eni v neposredno bližino naše šole, drugi ob sprehajalne poti po Novem mestu, tretji v parke….. ter tako poskrbeli, da bo svet prijaznejši in lepši. Upamo, da ste katerega od kamnov prijaznosti našli tudi vi in da smo vam z njim polepšali dan.

»PRIJAZNOST SE ŠIRI SAMA OD SEBE.

ČE SI PRIJAZEN DO DRUGIH,

BODO ONI DANES

PRIJAZNI S TEBOJ IN

JUTRI Z NEKOM DRUGIM.«

(Skupno 148 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.