VARNO S SONCEM

Tudi letos smo se z učenci naše šole pridružili projektu NIJZ-ja Varno s soncem. Ker menimo, da je zelo pomembno, da so naši učenci ozaveščeni o temah, ki jih vključuje projekt, smo z učenci izvedli različne dejavnosti na to temo. V zadnjih tednih šole smo bili še posebej pozorni na varnosti otrok pri igri na soncu. Učitelji smo jih opozarjali na ustrezno zaščito (kapa, sončna krema) in na pitje zadostne količine vode. Med igro smo jih večkrat napotili v senco, kjer smo imeli zanje pripravljene različne igre (barvanje, risanje, risanje s kredami, družabne igre…).

Pri športnih dnevih, projektnih tednih in aktivnostih na prostem smo  učence seznanili z nevarnostmi sončnih žarkov in posledično zmanjšanjem rakavih obolenj kože. Seznanili smo jih tudi z uporabo sredstev za zaščito pred soncem. Čim več dejavnosti smo poskušali izvajati v gozdu, senci in se s tem izogibali nevarnim sončnim žarkom.

V okviru projekta smo izvajali še:

  • Prepevanje pesmic na temo sonca in poletja;
  • Izdelava pokrival iz papirja;
  • Ogledovanje in branje knjig na temo sonca;
  • Izdelovanje plakatov
  • Spremljanje in beleženje vremena s simboli;
  • Igre z vodo na prostem;
  • Kamišibaj zgodba: Zlatko in Brihta na vroč poletni dan.

Vsa ta znanja bomo s pridom izkoristili v prihajajočih počitnicah, ko bomo veliko časa preživeli na prostem.

(Skupno 161 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se, Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.