NEKOGA MORAŠ IMETI RAD…

Od 8. septembra do 8. oktobra poteka v Sloveniji Nacionalni mesec skupnega branja. Letos smo ga na naši šoli obarvali s poezijo, saj bomo naslednje leto praznovali stoletnico rojstva slovenskega pesnika Ivana Minattija (1924-2012). Pisal je predvsem za odrasle, najbolj sta znani njegovi pesniški zbirki Pa bo pomlad prišla in Nekoga moraš imeti rad.  Njegove pesmi so čustvene, polne hrepenenja in otožnosti, pogosto je opeval ljubezen in naravo.
V torek, 3. oktobra, smo prvo šolsko uro brali Minattijeve pesmi in ljubezenske pesmi drugih avtorjev. Kot pravi Minatti, pa imamo lahko radi marsikaj – trave, reko, kamen, … Zato so mlajši učenci prisluhnili pesmim, ki opevajo lepoto narave ter sveta okoli nas in v nas.
Po branju ali med njim smo likovno ustvarjali, se pogovarjali, koga imamo radi, ter pisali svoje verze. Učiteljica Darinka pa je s svojim razredom eno od pesmi kar uglasbila.

V družbi verzov in poezije smo preživeli prijetno urico, se bolje spoznali in polni prijetnih občutkov začeli nov dan.

Ta vnos je bil objavljen v 2023 - 2024, Dogaja se, Knjižnica, Knjižnične novice. Zaznamek za trajno povezavo.