DAN ODPRTIH VRAT NA KMETIJSKI ŠOLI

V četrtek, 19. 10. 2023, so učenci 9. razreda v okviru karierne orientacije obiskali Kmetijsko šolo Grm. Ob prihodu sta jih sprejela dva dijaka, ki sta jih peljala v eno izmed šolskih učilnic, kjer jih je s tremi dijaki pričakala profesorica Helena. Predstavila jim je nastanek tradicionalne domače obrti in različne izdelke, nato pa so se v izdelovanju okraskov iz slame preizkusili tudi sami. Sledil je ogled celotnega posestva. Sprehod je potekal od hlevov in čebelnjaka, mimo sprehajalnika za konje, do mlekarne. V razstavnem prostoru so si ogledali tudi različne šolske stojnice, na katerih so lahko poskusili v šoli pripravljen jogurt, različne vrste kruha, pašteto, čaj ali sušeno sadje. V notranjosti šole so videli veliko predavalnico, v kateri potekajo tudi predavanja za študente. Sledila je predstavitev šole in njihovih izobraževanih programov ter zaključek dneva odprtih vrat.

Ta vnos je bil objavljen v 2023 - 2024, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.