DIJAKI NA OBISKU

V petek, 24. 11., so nas obiskali dijaki 2. letnika Gimnazije Novo mesto, ki so vključeni v izbirni predmet interdisciplinarnega sklopa nevroznanost.

Predmet povezuje znanja s področja biologije, psihologije in športa. Raziskuje teoretične vsebine o delovanju možganov in možganskih aktivnostih, duševno zdravje ter seznanja s tehnikami sproščanja.

Da bi dijaki teoretične vsebine nadgradili s praktičnimi spoznanji, smo jim na naši šoli pripravili tri praktične delavnice. V uvodnem delu smo dijakom predstavili našo šolo, skozi katero so se tudi sprehodili. Sledile so predstavitve dela s specializiranim pripomočkom Play Attention, delo v multisenzorni sobi šole ter delo specialnega pedagoga na posebnem programu.

V zaključku so se učenci in strokovni delavci šole zahvalili gimnazijcem za obisk ter se dogovorili tudi za nadaljnje sodelovanje.

Ta vnos je bil objavljen v 2023 - 2024, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.