ŠOLSKI PROJEKT ZBERI POGUM, OSTANI POZITIVEN – 3. NALOGA

Za nami je uspešno opravljena tudi tretja naloga šolskega projekta Zberi pogum, ostani pozitiven, katere naslov je bil »Luč prijateljstva«. Tokratna naloga je bila tematsko vezana na prijateljstvo, saj smatramo, da je v teh časih še kako pomembno imeti dobre in prave prijatelje. Poleg iskanja pomena pravega prijateljstva in pogovora o prijateljstvu so sodelujoči učenci in učiteljice s svojo izredno domišljijo in spretnimi prsti najprej poskrbeli za enkratne lampijone, ki smo jih obesili v bližnji okolici šole ter s prižigom luči tako sodelovali v mednarodnem projektu EnoArt »Light for friendship – Luč za prijateljstvo«. Pomen pravega prijateljstva pa so sodelujoči ponazorili še z izdelovanjem rok prijateljstva, s katerimi so, vsak na svoj način, okrasili vrata svojih razredov. Kako čudoviti in edinstveni prikazi pravega prijateljstva so nastali, si lahko ogledate v galeriji.

»PRIJATELJ – TO JE BESEDA VSEH BESED!

KOT MEČ SVETLO NABRUŠEN

V OGNJU IN STRUPU IZKUŠEN.

ON, TI – IN NA DRUGI STRANI

MAGARI VES SVET.«

(Oton Župančič)

Ta vnos je bil objavljen v 2023 - 2024, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.