Projekt TI MENI DANES, JAZ TEBI JUTRI – 1. naloga

V letošnjem šolskem letu naša šola sodeluje pri medgeneracijskem projektu »Ti meni danes, jaz tebi jutri«. Projekt organizira Društvo Sobivanje skupaj z Zavodom ORELI. Projekt se posveča socialnim odnosom kot eni od nepogrešljivih komponent trajnostnega razvoja. Otroke želi spodbuditi k razmišljanju o odnosih s starejšimi. Želi razviti oziroma nadgraditi čut za pomen medsebojnih odnosov.

Zapis učenca iz 7. razreda pa se nam je še posebej utrnil v spomin:

Rad preživljam čas z dedkom in babico. Všeč mi je, ko skupaj delamo zunaj, na vrtu. Dedek me nauči veliko stvari. Obiščem jih skoraj vsak dan. (Gašper, 7.b)

Ta vnos je bil objavljen v 2021 - 2022, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.