DRŽAVNO TEKMOVANJE – VESELA ŠOLA

Letošnje državno tekmovanje Vesele šole je v sredo, 10. aprila, potekalo na bližnji OŠ Drska, tako da smo se tja odpravili kar peš. Trije uvrščeni tekmovalci iz 5. in 9. razreda so ob 14. uri pričeli kravžljati možgančke. Na tekmovalni poli so morali tekmovalci rešiti 15 nalog iz 5 sklopov, za kar so imeli na voljo 60 minut časa.

Učenci so pridno širili svoje splošno znanje od začetka šolskega leta v okviru interesne dejavnosti. Prebirali so vsebine, ki so bile povezane z učnim načrtom osnovne šole, seznanjali pa so se tudi s povsem novimi temami. Z mentorico so pogledali veliko zanimivih video vsebin ter izmenjavali svoja mnenja, nato pa so se preizkusili še z reševanjem vprašanj v prilogi Pil in na spletnih učnih poteh.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za udeležbo, do razglasitve rezultatov pa držimo pesti za čim boljšo uvrstitev!

Danes, 24. aprila, so razglasili uradne rezultate tekmovanja. Dva tekmovalca sta se uvrstila na 3. mesto, priznanja pa zaradi nizkega števila tekmovalcev na žalost nista prejela.

Vsem tekmovalcev izrekamo pohvalo za celoletni trud pri interesni dejavnosti, predanost in dosežke!

Mentorica Vesele šole

Nataša Udovč

Ta vnos je bil objavljen v Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.