PASAVČEK V ŠOLSKEM LETU 2017-18

Rezultat iskanja slik za pasavček

Vodja projekta: Gabriela Maček

V šolskem letu 2017/18 bodo v projekt Pasavček vključeni učenci 1. in 4. razreda. Poleg ponujenih aktivnosti s strani organizatorja projekta bomo v sklopu pouka na šoli izvajali še nekatere druge aktivnosti, vezane na varnost v prometu ter pravilno rabo varnostnega pasu.

Tako v tem šolskem letu načrtujemo:

• nadaljevanje z ozaveščanjem staršev naših učencev  o pomenu varne rabe varnostnega pasu v prometu,
  • spodbujanje staršev k aktivnem sodelovanju pri projektu z namenom, da bodo svojim otrokom zgled,
  • dnevno beleženje pravilne rabe varnostnega pasu na poti v šolo in domov,
  • praktično demonstracijo pravilne rabe varnostnega pasu v avtomobilu in v vozilih javnega prometa,
  • izvedbo učnih sprehodov in družabnih iger, preko katerih bomo ponovili in utrdili znanje o varnosti v prometu, prometnih predpisih,
  • izvedbo varne vožnje s kolesom po poligonu,
  • likovne delavnice: Izdelaj si priponko Pasavčka, s katerimi bomo mentorice ob koncu šolskega leta nagradile vse učence, ki so poskrbeli za varnost pri vožnji z avtomobilom.
Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Pasavček, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.